Aktualności

Gala Dwa Światy za nami


Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/reddemon/ftp/mielecfashiontime/wp-includes/taxonomy.php on line 1442

RELACJA FILMOWA ITV MIELEC. Dziesięciu projektantów przystąpiło do konkursu podczas gali finałowej Mielec Fashion Time 2016, w tym roku po raz pierwszy organizowanej w ramach projektu ModneMiasto, która odbyła się 2 kwietnia w wypełnionej do ostatniego miejsca sali widowiskowej mieleckiego Samorządowego Centrum Kultury. W tym roku gospodarzami wieczoru była najpiękniejsza para w Polsce – Katarzyna Krzeszowska i Rafał Maślak.

Plakat MFT 2016 poziom

Plakat MFT 2016 poziom

Galę prowadzili Katarzyna Krzeszowska i Rafał Maślak.

Galę prowadzili Katarzyna Krzeszowska i Rafał Maślak.

Galę rozpoczęła pozakonkursowa prezentacja kolekcji Błysk autorstwa mielczanki Olgi Leś.  Marka Olga Leś fashion pracuje na potrzeby nowoczesnych kobiet. Styl Olgi Leś określany jest jako ozdobny minimalizm. Kolekcja przeznaczona jest dla kobiet, które chcą podkreślić swoją wyjątkowość. Kobiet pewnych siebie, niezależnych, z pasją, kobiet sukcesu.  Inspiracją kolekcji BŁYSK na sezon wiosna-lato 2016 były… cheerleaderki. Kolekcja ma więc klimat bardzo amerykański -bomber jackets, spodniczki, sukienki z falbankami mocne kolory, wpadające w oko błyszczące tkaniny.

 

Inspiracją dla Olgi Leś były cheerleaderki.

Inspiracją dla Olgi Leś były cheerleaderki.

W klimat Gali zogniskowanej na dychotomii tytułowych Dwóch Światów, które m.in. przedstawiała scenografia, a i wystawy fotografii artystycznej  Olgi Czerwińskiej i podwodnej Katarzyny Piszczek w foyer sali wprowadziło widzów dodatkowo Studio Tańca UDS w show Sylwii Jagielskiej zatytułowanym właśnie Dwa Światy z choreografią Pauliny Zarębskiej i specjalnie dla show i gali napisaną muzyką Mariusza Oleśkiewicza.

Występ grupy UDS.

Występ grupy UDS.

 

Potem nastąpił pokaz konkursowy:

1. Kolekcja Kobiety Bolka Agaty Kowalcze inspirowana jest, jak pisze o niej projektantka, malarstwem opolskiego artysty Bolesława Polnara. Jest próbą zetknięcia jego sztuki z formą użytkową – ubraniem. Współczesne malarstwo połączono z geometrycznymi formami, w czerni i szarości, przełamanymi impastami kolorystycznymi.

2. Simplicity to kolekcja Violi Jagos, zdaniem projektantki przeznaczona dla kobiet stawiających na wygodę i uniwersalizm, ale ceniących miejską elegancję i szyk. Prostota w stylowym, niebanalnym wydaniu, która znakomicie sprawdzi się zarówno na spotkaniu biznesowym jak i na wieczornym przyjęciu, minimalizm z dbałością o każdy detal, oversize odpowiedni dla każdego, prosta forma i kroje, uniwersalne kolory, spójność w łączeniu faktur, dobra jakość i ponadczasowość – to najważniejsze cechy tej kolekcji.

3. Luxurious Design, kolekcja zaprezentowana przez Bohomoss, czyli duet Paulina Patrzałek i Jola Łopatko kolekcja inspirowana jest współczesną, odważną ale i jednocześnie delikatną, enericzna i niezależną kobietą. – Odzwierciedla zmysłowość, oryginalność i prestiż. Łączy w sobie awangardę, dobry styl oraz bezwarunkowe oddanie dla jakości – mówią projektantki. Intrygujący design, ponadczasowa klasa oraz funkcjonalność modeli sprawiają, że nikt nie może przejść obok nich obojętnie.

4. Na powstanie kolekcji Girls Patrycji Pasek wpłynęła hybryda wielu inspiracji – począwszy od stylu nowojorskich ulic Bronxu, poprzez new wave lat 80. na mitologicznej postaci wampira kończąc. Bohaterką historii, wokół której Patrycja stworzyła kolekcję, jest nowoczesna, nieśmiertelna wampirzyca, która uosabia niezmienną dwoistość natury każdej kobiety – siłę i delikatność, elegancję i zmysłowość, jasność i ciemność. Projekty z luksusowych tkanin dopełnione zostały przez elementy i dodatki autorskie wykonane ręcznie przez projektantkę.

5. Motywem przewodnim męskiej kolekcji Danakil  Bartosza Kuśnierza była natura, a precyzyjniej: popękana sucha ziemia tworząca charakterystyczne kształty na wyjątkowej pustyni Danakil w Etiopii we wschodniej Afryce.

6. Kolekcja Czarnowidzenie Dobrochny Konik to nowoczesna reinterpretacja wiktoriańskiego stylu. Szykowne kreacje zawdzięczają wyjątkowy charakter przenikaniu się różnych odcieni czerni oraz śmiałemu zestawianiu materiałów o kontrastowych fakturach.

7. Bardzo ekskluzywna kolekcja Flowers Larysy Olgi Rabińskiej inspirowana była – jak pisze sama projektanta – przede wszystkim miłością do kwiatów. Awangardowe, ręcznie malowane jedwabne sukienki, stworzone zostały dla bardzo odważnych i wyjątkowych kobiet.

8. Kolekcja Kaleidoscope  Wiolety Karcz to propozycja dla nowoczesnych mężczyzn, którzy nie boją się łączenia klasycznych rozwiązań stylizacyjnych z odważnymi printami. W swoich kreacjach, przede wszystkim w doborze barw, deseni i w dodatkach,  projektantka zawarła fascynację czarnym kontynentem i jego żywotną dżunglą.

9. Velvet Killer  to nazwa kolekcji Mateusza Kaszuby. – Velvet Killer – mówi Kaszuba – to kobieta, której złamano serce. Z kochającej i czułej kobiety stała się zimną morderczynią. Ale nikt nie może udowodnić jej winy, zabija nie zostawiając śladu – chodzi dumnie odziana w aksamitne suknie opiewające jej zniewalającą figurę, ma na ustach swoją ulubioną czerwoną szminkę i rusza przed siebie dalej, aby znaleźć swoją jedyną i prawdziwą miłość lub też uśmiercić ją raz na zawsze – wyjaśnia projektant.

10. Inspiracją kolekcji Dreams Magdaleny Brasse jest sen, marzenie autorki o magicznym świecie mody. Snem o gwieździstym niebie Paryża, o magicznych zaułkach Mediolanu, o szalonych ulicach Nowego Yorku, o tajemnicach Londynu. Snem śnionym pod krakowską strzechą.

KOlekcje konkursowe MFT 2016

KOlekcje konkursowe MFT 2016

W dobry nastrój wprowadził wszystkich występ rzeszowsko-przemyskiego duetu Kuba i Sabina. Młodzi artyści przedstawili publiczności zarówno swoje najnowsze utwory, jak i kompozycję która była niejako spirytus movens ich pierwszych wspólnych występów – What’s Wrong.

Kuba i Sabina

Kuba i Sabina

Ukoronowaniem trzeciej edycji Mielec Fashion Time była najnowsza, pokazana oczywiście poza konkursem, kolekcja polskiej marki odzieży damskiej By Mielczarkowski Kamila Mielczarkowskiego.

Najnowsza kolekcja Kamila Mielczarkowskiego.

Najnowsza kolekcja Kamila Mielczarkowskiego.

Jury tegorocznej gali

 • Daniel Kozdęba – Prezydent Miasta Mielca, orędownik wszelkich akcji społecznych, wspiera Młode Talenty i inicjatywy promujące region. Włącza się w projekty i pomysły, których celem jest promocja pasji, talentu, umiejętności, kompetencji.
 • Irmina Kubiak – szef FashionPhilosophy Fashion Week Poland.
 • Katarzyna Stefanik – Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru, Producent pokazów mody w tym tych organizowanych w trakcie Cracow Fashion Week.
 • Anna Zborowska – reprezentuje  Szkołę Kreatywnej Fotografii, absolwentka  tejże szkoły obecnie współpracuje jako fotograf z Krakowskimi Szkołami Artystycznymi oraz Agencją Modelek i Promocji Mody Reklamex.
 • Iza Śmieszek –Dorn – stylistka, wizażystka, mistrzyni body-paintingu. Autorka wielu publikacji  prasowych z zakresu makijażu i kamuflażu medycznego, ekspert makijażu podwodnego i organizator sesji podwodnych. Założycielka i dyrektorka  programowa Fundacji Rozwoju Makijażu Medycznego.
 • Sylwia Jagielska – wizażystka m.in. wielokrotna Mistrzyni Polski w wizażu profesjonalnym, artystycznym, kreatywnym, biznesowym, wieczorowym i makijażu haute couture. Laureatka Mistrzostw Świata Makijażu w Dusseldorfie. Jej prace zdobią okładki pism polskich i zagranicznych. Znany i ceniony szkoleniowiec i wykładowca.
 • dr Henryk Pietrzak – doktor nauk humanistycznych w zakresie filozofii i socjologii, zajmujący się problematyką psychologii społecznej i medioznastwem. Autorytet w dziedzinie mediów, polityki medialnej, etyki oraz kultury w mediach.
 • Joanna Muzyka – projektantka oraz współwłaścicielka marki modowej Jo.Mu clothes. Jej projekty okazały się tak dużym sukcesem, że kilka miesięcy po premierze spośród licznych pokazów konkursowych uzyskała tytuł Najlepszej Marki Polskiej 2013 roku na 19 edycji gali Mody i stylu w Warszawie. Ubrania Jo.Mu sprzedawane są na największych portalach modowych zrzeszających niezależnych projektantów w Polsce i zagranicą.
 • Victor Vielgo projektant wielu gwiazd, ubiera najgorętsze nazwiska z pierwszych stron gazet. Jego ubrania noszą polscy aktorzy, celebryci i ludzie show biznesu. M.in. Krystyna Mazurówna, Łukasz Zagrobelny, Dj Adamus, Paulla, Kendi, top modelka Kamila Szczawińska, Rafał Maślak – Mister Polski i nasz prowadzący oraz wielu, wielu innych. Na stałe współpracuje z mieszkającą w Los Angeles Hollywoodzką aktorką Izabellą Miko. Najsłynniejsza kolekcja Victora Vielgo Army of Lovers sprzedawana jest w setkach egzemplarzy w Polsce jak i poza jej granicami.
 • Krystyna Mazurówna – polska tancerka, choreografka, dziennikarka pracująca we Francji solistka Casino de Paris, wielka osobowość.
 • Ilona Adamska – Czołowa Polska Modelka i Fotomodelka. Redaktor Naczelna magazynów Imperium Kobiet & Law Business Quality Właścicielka Agencji Wydawniczo – Promocyjnej oraz Agencji Public Relation I.D. Media. Organizatorka wielu akcji charytatywnych i społecznych  na rzecz kobiet i dzieci.
 • Zofia Czerniakowska – przedstawiciel Rebel Models, agencji modelek i modeli
 • Iwona Woźniak – dyrektor finansowy Fundacji Makijażu Medycznego.
 • Olga Leśprojektantka, która na potrzeby nowoczesnych kobiet tworzy mocną i charakterystyczną markę. W projektach Olgi widzieliśmy między innymi MACADEMIAN GIRL, MARGARET, jej prace miały liczne publikacje, m.in. Mess Magazine , Seek.me Magazine, Anywhere.pl , HELLO MODLIN , Bricks Magazine , IMPERIUM KOBIET, Warsawholic, magazyn MAGMA, KMAG
 • Paris Maziarska utytułowana  Supermodel International w Chinach, we Włoszech wyróżniona przez Vouge Italia. Na swoim konciema liczne występy na największych polskich i zagranicznych pokazach mody oraz udział w sesjach zdjęciowych znanych na całym świcie marek. Dodatkowo prowadzi popularny blog modowy Classic Or Cool.
 • Marzena Gawrońska – choreograf, na stałe pracuje w Samorządowym Centrum Kultury, tworzy wiele imprez modowych i konkursy miss.
 • Katarzyna Manowska – PR-owiec, zajmuje się kreacją wizerunku, odpowiada m.in.za projekt Sztafeta dobroczynności biznesu, organizator sesji do kalendarzy charytatywnych
 • Kamil Mielczarkowski – projektant, założyciel firmy By Mielczarkowski Młody, pełen pomysłów, inspiracji, sam rozwijając firmę wychodzi naprzeciw młodym projektantom. Jest mecenasem wydarzeń, modowych przedsięwzięć, artystycznych projektów. Pełen energii ciągle podejmuje nowe wyzwania i skutecznie je realizuje.
 • Anna Szymczyk – od 20 lat skuteczny pr-owiec, od 10 lat w branży fashion i beauty. Buduje strategie, prowadzi showroom, produkuje eventy i sesje zdjęciowe. Swoje pomysły wprowadza w życie, kierując wieloosobowym zespołem, powodując, że nikomu nieznane marki stają się rozpoznawalne w kraju i zagranicą.
 • Magda Gembal – dyrektor organizacyjny Mielec Fashion Time i projektu modne Miasto. Producent, reprezentant Nada Media, wydawca, dziennikarz, kreator wizerunku.

Zwycięzcą tegorocznego konkursu dla projektantów w ramach Mielec Fashion Time został Bartosz Kuśnierz za kolekcję Danakil. Drugie miejsce przypadło Violi Jagos za kolekcję  Simplicity, natomiast miejsce trzecie przyznano wspólnie Larysie Rabińskiej i duetowi Paulina Patrzałek i Jola Łopatko. Dodatkowe wyróżnienie otrzymała Viola Jagos od obecnej na gali Anny Szymczak z warszawskiej agencji Nowy Showroom.

Nagrodzeni projektanci MFT 2016

Zwycięzcy projektanci MFT 2016. Od lewej: Viola Yagos, Bartosz Kuśnierz, duet Bohomoss i Larysa Rabińska.

W konkursie na najlepszą modelkę zwyciężyła Milena Domka. Drugie miejsce zajęła Andżelika Chudzik, trzecie Aneta Pietras. Najlepszym modelem tegorocznej edycji MFT okazał się Mateusz Czub. Drugie miejsce zdobył Vladyslav Snytyuk (Ukraina), a trzecie wspólnie Rafał Skiba i Przemysław Frąckowiak. Agencja Rebel Models wyróżniła Milenę Domkę, Vladyslava Snytyuka i Natalię Piszczek.

Nagrodzeni modelki i modele MFT 2016.

Nagrodzeni modelki i modele MFT 2016. Od lewej: Aneta Pietras, Milena Domka, Andżelika Chudzik. Od prawej modele: Rafał Skiba, Mateusz Czub, Vladyslav Snytyuk i Przemysław Frąckowiak.

 

Share Button